mastercard

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.17

2020-03-29 09:25:00

 

Co możesz zrobić spędzając czas wolny z dziećmi w domu? Dla miłośników łamigłówek mamy kolejne zadania specjalne. Dzisiejsze przygody rozpoczynamy w labiryncie. Oryginalne kształty i różne stopnie trudności zdecydowanie urozmaicą dzisiejsze zabawy.

 

Labirynty wymagają od dziecka zaangażowania i skupienia, a więc rozwijają koncentrację. Dodatkowo droga jaką należy pokonać do celu, skłania do logicznego myślenia. Podczas tego typu zabaw ćwiczymy także orientację przestrzenną. Tego typu zabawy mają również działanie relaksujące i wyciszające.
 

Zawsze kiedy dzieci rozwiązują labirynt, najpierw powinny zacząć od odnalezienia drogi paluszkiem, a dopiero potem zaznaczyć ją narzędziem kreślarskim, by uniknąć pomyłek. Dziś prezentujemy dwa labirynty - pobierz, wydrukuj i do dzieła! Oba labirynty mają różne kształty, by były atrakcyjne i na swój sposób oryginalne dla maluchów. Są zróżnicowane pod względem trudności. Do każdego z nich możecie wymyślać własne polecenia, co pomoże bardziej zainteresować i skoncentrować dziecko na zadaniu lub być punktem odniesienia do rozmowy na wybrany temat.

 

 

pobierz plik - labirynt 1

 

 

pobierz plik - labirynt 2

 

 

Podpowiedź dla rodziców

W zasadzie do każdego tematu można stworzyć taką łamigłówkę, a jej bohaterem może być ulubione zwierzę, postać z bajki czy nawet samo dziecko. W stworzeniu labiryntu nie ma nic trudnego, każdy z Was może stworzyć je chociażby w programie paint. 

 

 

 • • •

Zobacz więcej pomysłów na zabawy

 

• • •

 

 

Domowa Orkiestra - odcinek 15

Powyższe zadanie na dziś wykonane? Baw się dalej całą rodziną w "Domowej Orkiestrze" Jerzego Owsiaka i KręciołaTV. Codziennie nowe aktywności dla całej rodziny, 2 godziny dobrej muzyki - fragmenty archiwalnych koncertów i spotkań z gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych. Również w odcinkach Domowej Orkiestry znajdziecie codziennie pomysły na zabawy dla dzieci i konkursy z nagrodami. Oglądaj codziennie o godz. 14:00 nowy odcinek na kanale KręciołaTV